Haberler

AKSARAY'DA SÜT ÜRETİCİSİNE ZAM

30-07-2013 tarihinde eklendi

Aksütbir Yönetim Kurulu Başkanı Esat Zengin, süte zam geldiğini belirterek, “Son dönemdeki en güzel artış oldu. Toplama sütlerde primlerle birlikte 92 kuruşa kadar, çiftlik sütleri de primlerle 132 kuruşa kadar alınacak” dedi.

İl Gıda, tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mustafa Özateş, kooperatif başkanları, çiftlik sahipleri, Aksütbir ortakları, Sütaş yetkilileri ve üreticilerin katıldığı iftar yemeğinde zam müjdesi Esat Zengin tarafından verildi. Son dönemde verilen en güzel zammın Türkiye’de ilk kez Sütaş tarafından açıklandığını ifade eden Aksütbir Yönetim Kurulu Başkanı Esat Zengin, “İnşallah 8. ayın ilk gününden itibaren üreticilerimiz bu zammı almaya başlayacaklar. Bu yeni zamla birlikte toplama sütler Sütaş tarafından 92 kuruşa kadar alınabilecek. Çiftlik sütlerinde ise primlerle birlikte üreticimiz 132 kuruşa kadar sütünü satabilecekler. Aksütbir olarak protokolle bu zammı belirledik” dedi.

 

Diğer Haberler

Benzer Haberler

ÇAYCUMA'DA TARIMSAL DESTEKLEME EĞİTİMİ VERİLDİ

ÇAYCUMA'DA TARIMSAL DESTEKLEME EĞİTİMİ VERİLDİ Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, muhtarlar ve kooperatif başkanlarına Tarımsal Desteklemeler, Hayvancılık Desteklemeleri ve Trakya’ya yapılacak canlı hayvan...